Učinke AEQ DIHANJA IN ORGANSKEGA GIBANJA lahko dosežemo in opazimo le ob vztrajnem učenju in raziskovanju. Pomembno je, da telesa ne silimo v napredek in bolečine ne ignoriramo, ker potem stabilnih rezultatov ne moremo pričakovati. Če želimo integrirati in ponotranjiti učinke torvstnega gibanja je potrebno biti discipliniran, reden in potrpežljiv. Takšno učenje je bolj učinkovito in spremembe bolj obstojne, kajti tako postanejo pozitivni učinki nepogrešljivi del nas.
Najboljše učenje je kombinacija teorije in prakse. Organskega gibanja(t.i. Movement) in AEQ dihalnih vaj vas učim na individualnih urah, programih in delavnicah, nato je zaželeno, da jih doma ponavljate in izvajate skrbno. Pravilnost izvedbe lahko preverite v opisu in modelu na sliki, ki vam jih pošljem v pdf obliki na mail ali prejmete povezavo v video obliki. Skozi mentorstvo sproti spoznavate teoretične osnove, ki vas učijo kako logično in smiselno sami uredite določen problem, s katerim se soočate. Učite se sami, jaz sem vam v pomoč in vas usmerjam. Vadba zavedanja telesa ni splošno znana in razširjenja metoda. Je pa zelo pomemben del gibanja, ker nam gradi kvalitetne temelje na katerih kasneje lažje gradimo vse ostale veščine.
Glavni namen je nadzorovati mišice v središču telesa, predvsem tiste bolj globoke katere očem niso vidne. So pa najbolj pomembne in pogosto najbolj zanemarjene. Prav tu nastaja največji problem, saj na tem podorčju nastaja največ senzorno-motorne amnezije in odtujenosti. Stanja kot so kronična zakrčenost mišic, bolečine, ponavljujoče se poškodbe in obrabe običajno prepisujemo staranju, kar je daleč od resnice. Okorno in boleče gibanje izvira iz čedalje večje podzavestne zakrčenosti mišic, ki vztraja in zato jo pripisujemo staranju.
Z zavestnim gibanjem in iskanje boljše rešitve v gibalnem vzorcu, nanašamo sloje mielina na nevrite(dolge izrastke živčnih vlaken), tako izboljšujemo učinkovitost gibanja skozi spremembo funkcije mišic in elastičnosti fascij. Gibanje skozi čas postane bolj prijetno, to nam prebuja konstruktivna čustva(veselje,ljubezen) in tako z vse večjim užitkom gibamo in raziskujemo različne gibalne vzorce. Načrtno izvajanje prijetnih gibov pripravi um, da se ta poveže s telesom. Boljša usklajenost možganov in mišic pomeni najboljša možna pripravljenost za delo in šport.
Zavestno gibanje je torej recept za neboleče, gibčno telo in mladosten živahen um.
Hvaležen sem, da imam priložnost opazovati, kako mentorstvo, ki ga izvajam dobrodejno vpliva na počutje, gibanje in razmišljanje ljudi s katerimi sodelujem. Po določenem obdobju so njihovi cilji, želje in navade drugačne. Zopet začutijo lahkotnost, povezanost in življensko radost. Vse to povzroča mehkoba telesa in neboleče gibanje, ki mora izhajati iz centra telesa proti periferiji.
Karim Al Saleh
Učitelj AEQ dihanja in Organskega Gibanja(Movement)