
Naše celotno telo je organizirano okoli informacijskega kanala in to je človeška hrbtenica.
Strukturna celovitost hrbtenice ima izjemen učinek na naše zdravje.
Bolečine v hrbtu močno vplivajo na našo držo, dihanje, gibanje, čustva in življenjsko dobo.
Prikrajša nam vso potrebno prilagodljivost do življenjskih izzivov; po domače povodano nas naredi krhke.
Zavedanje vrstnega reda da: možgani ukazujejo mišicam, mišice se krčijo in daljšajo, da bi se struktura premikala, nam da vedeti, da če želimo izboljšati funkcijo telesa in s tem učinkovito postavitev naše strukture, je potrebno spremeniti ukaze, ki prihajajo zavestno ali podzavestno iz možganov v mišice.
Izkusite edinstven pristop za zdravje hrbtenice, ki temelji na 14 let študija in prakse različnih
oblik gibanja.(FM,Chi Gong, Yoga, AEQ, Somatika, Movement…)
Oblikujte svojo hrbtenico v močno os, okoli katere lahko gibate brez omejitev in dosegate dlje, in sledila bo večja kakovost življenja.
Temeljna področja delavnice:
– Razvoj elastičnega telesa z nevroplastičnimi možgani
skozi različne gibalno/igralne naloge, katerih cilj je spodbujati ustvarjalnost, funkcionalnost, kreativnost in iznajdljivost.
– Razvoj koordinacije in ritma v celotnem telesu in njihovo ključno vlogo v malem (celični nivo) in v velikem obsegu (odnosi, navade in cilji) našega življenja.
– Proces staranja in načini, kako lahko ohranimo zdravje naših sklepov in celotnega mišično-skeletnega sistema, da povečamo in vzdržujemo svojo mobilnost skozi čas
– Razvoj komunikacije znotraj nas samih ter z našim družbenim in fizičnim okoljem z namenom, da izboljšamo naše učne strategije in ustvarimo zgodbe, ki bodo navdihnile tudi druge
Pred delavnico se lahko vprašate…
katere poti že poznate in na podlagi česa oblikujete vaše prihodnje učenje?
kako pridobivate nova znanja/spoznanja?
Kako razbijate stare navade in ustvarjate boljše?
Katere strategije uporabljate, da postanete bolj učinkoviti v reševanje in soočanju z življenjskimi težavami?
ŠIRŠI OPIS DELAVNICE PLAYGROUND V TIVOLIJU: TELESNA INTEGRACIJA
Utelešenje načel neupora, predaje, pretočnosti in nenasilja je na vrhu vseh dosežkov, da omogočimo utelešenje energetskega toka in se tako vrnemo v prvotno stanje sproščenega in samozavestnega bivanja.
Rojstvo na gravitacijskem polju našega planeta neizogibno povzroča reakcije strahu in kopičenje nepotrebnih napetosti vseh vrst, ki se shranjujejo v telesih.
V procesu odraščanja se neizogibno povečuje zunanji pritiski in različni izzivi družbe, izobraževalnega sistema, družine itn. , kar pogosto še dodatno ogrozi občutek povezanosti zavesti in telesa.
Zavestna igra in gibanje prinašata zavedanje v nezavedni upor proti gravitaciji in posledice univerzalnega strahu pred padanjem na vse vidike človeškega izraza.
(bojimo se zaljubiti, zaspati, pasti, predati, pokazati ranljivost, postavljati zdrave meje, se dolgočasiti, zboleti, biti depresivni)
Napetosti in stiske so nujno potrebne za sprožitev evolucije in adaptacije na stres in stresne dogodke, a če je stresa in dogodkov preveč in želimo prehitro adaptirati, potem veliko energije potlačimo v sistemu telo-podzavest, in ta potlačena energija postane v nas travmatična in je vir za nešteto disfunkcionalnosti.
Fizične vaje, usmerjene v igrivost, se osredotočajo na prepoznavanje, sprejemanje in spreminjanje tistega škodljivega vseživljenjskega kopičenja napetosti, energetskih blokad shranjenih v sistemu telo-podzavest.
Navsezadnje vadba spodbuja vzpostavljanje poštenega in zdravega odnosa do sebe in okolja in utelešenje energetske učinkovitost (flow state) in občutka neprekinjene celovitosti kot našega prvotnega stanja bivanja.
Praktičen del je globoko izkopavanje narave našega človeškega bivanja, ki prepleta življenjske polarnosti med akcijo in reakcijo, izzivanjem in sodelovanjem, linearnimi in nelinearnim oblikami izražanja, moškim in ženskim principom, voditi in biti voden, učiti in biti učenec.
Z biološke perspektive je življenje mogoče obravnavati kot neizogibno dinamiko med igranjem(užitek-flow-telo) in bojem(bolečina-push-volja), ki se neprekinjeno odvija v nas samih od situacije do situacije, pa tudi ob vsaki interakciji v našem okolju.
Pomembno je uravnotežiti obe dinamiki.