Zdravje in dobro počutje sta odvisna od telesa, ki je po naravi odporno proti boleznim ter polno energije in moči. Seveda je vse to mogoče le v zdravem telesu, ki ga je mogoče ohraniti v zdravem okolju. Če je okolica umirjena in je telo sproščeno, se sprostijo tudi spomini, občutki in čustva, saj je vse povezano med seboj v celoto. Nobena mišica ne more biti istočasno sproščena in napeta; vse v telesu ima svoj ritem pulziranja in namen, nobena mišica ni kronično napeta brez razloga. V telesu ima vsak zakaj svoj zato.
Če smo napeti, se po našem telesu pretaka manj energije. Zato so telesne vaje, ki jih učim na programih, delavnicah in individualnih urah, namenjene predvsem sprostitvi, raziskovanju mišično/fascialnega ravnovesja, ki omogoča globlji stik s telesom in okolico(interocepcija, propriocepcija).
Njihov namen ni razvijati mišične mase ali moči, ne bomo se naprezali in ne bomo skušali doseči meje svojih sposobnosti, kot to velikokrat zahtevata šport in telovadba. A kljub temu, bomo z vajami izboljšali učinkovitost gibanja, moč in vzdržljivost tudi pri težjih naporih. Saj, bolj ko je mišica sproščena, večji energetski potencial lahko doseže in posledično tudi večji izkoristek(kinetična energija). Z vajami, ki jih učim želimo zmehčati otrdele mišice, odpraviti energetske blokade, odpraviti napetosti, napolniti telo s kisikom in z novo močjo. Sprostitvene telesne vaje nas učijo prepoznavanja in odkrivanja napetih delov telesa ter ozaveščanje načinov njihovega delovanja in sproščanja.
Recimo; če je naš prsni koš napet, pljuča ne morejo zajeti zraka s polno močjo in tako celemu telesu primanjkuje kisika. Z nežnimi vajami lahko razširimo in zmehčamo prsni koš in seveda tudi vse druge telesne dele, ki to potrebujejo – od lasišča do stopal. V azijskih deželah že tisočletja proučujejo in uporabljajo določene tehnike za sproščanje in hkrati krepitev telesa. Te vaje so lahkotne, tekoče in zelo harmonične.
Njihov cilj je, s čim manjšo porabo energije doseči čim bolj blagodejen učinek v telesu in razvijati gibalno učinkovitost. Namen tovrstnih vaj je uravnovesiti in aktivirati delovanje meridianov/fascij po katerih se pretaka življenjska energija, ki med drugim tudi ureja funkcije vseh organov.
Vaje pomagajo tudi pri integraciji; torej povezovanju enotnosti telesa, čustev in uma, kateri namen je ustvariti notranje ravnovesje v telesu. Telo postaja vse bolj mehko in gibčno, živčni sistem pa vse bolj umirjen v parasimpatičnem stanju… Vsi nauki vodijo k temu, da je naše telo zunanja slika naše notranjosti(duševnosti, mišljenja, prepričanj). Telo kaže našo življenjsko zgodbo. Telo nikoli ne laže. Prevelika napetost mišic povzroča spremembe in nesoglasja v telesu, umu in okolici. Zato so takšne tehnike s katerimi sproščamo svoj čustveno-mišični oklep in entropična čustva, ki jih nosimo pod oklepom(strah, nemoč, bes, gnev, sovraštvo, žalost, razočaranje ogorčenje, maščevalnost, prezir, gnus…) zelo pomembne. Ko potlačena čustva sprostimo, se naše telo ponovno obnovi in napolni s svežo energijo.
Pomembno je, da vaje izvajamo kot ljubeč ritual, kjer vso svojo pozornost in čas namenimo sebi. Telesu nemenimo pozitivno energijo in tako dosežemo blagodejni učinek- ustvarjamo ravnovesje. Zavedajmo se, da živimo v telesu in da brez njega ne bi eksistirali. V naših telesih domujejo duševnost, čustva, ustvarjalnost, kreativnost in povezanost z vsem živim, kar nas obdaja. Zato je pomembno, da ohranimo svoje telo in okolico zdravo, urejeno in močno.